+90 546 5460121

Adres: ÇUKUROVA | ADANA | TÜRKİYE

Telefon: +90 546 5460121 - Mail: info@ekincikulturmantari.com

TUBER AESTIVUM ALIMLARIMIZ BAŞLADI !

Tuber Aestivum Türkiye’de Mayıs ayları başlangıcı ile yetişmeye başlamış olup en son Ağustos ayı sonlarına kadar görülmektedir. Dünyada çok fazla rağbet gören Trüf türleri arasında sayılabilir. Türkiye’de çeşitli bölgelerde yetişmekte olan Tuber Aestivum iç piyasada çok fazla alıcı bulamamakta ve bu yüzden tedarikçi ve Trüf toplayıcılarının elinde kalmaktadır.

Firmamız yıllardır mantar türlerinin hemen hemen her türünü başta Avrupa olmak üzere birçok ülkeye ihraç etmektedir, Trüf çeşitlerini toplayan veya tedarik edebilecek tedarikçileri Türkiye’de oluşturmuş olduğumuz tedarikçi zincirimize katarak ürünlerini makul fiyattan alıyor ve ihraç ediyoruz.

Eğer sizde birikim ve ürünlerinizi değerinden satabilmek istiyorsanız bu alanı TIKLAYINIZ.

Ürünlerinizi sürekli almayı ve Türkiye’de tek ve en büyük olan tedarik zincirimize katılmanızı teklif ediyoruz.

*** Şu an elinizdeki Tuber Aestivum mantarlarınız başta olamak üzere diğer Trüflerinizin satışı için TIKLAYINIZ.

Yada : 0532 2509817 numaralı hattan iletişime geçiniz.

BLACK SUMMER TRUFFLE (TUBER AESTIVUM)

Tuber aestivum nedir ?

 Tuber aestivum genellikle sıcak iklim zonunun hakim olduğu İtalya, İspanya, Portekiz, Almanya’nın güneyi, Rusya’nın Avrupa’da kalan bölgesinde, Kuzey Afrika ve Kaliforniya’da doğal olarak yetişmektedir. Türkiye’de ise  bazı trüf türleri doğal olarak bulunmaktadır bunların  başında  Tuber Aestivum (Syn: T.uncinatum) türü en yaygın  olanıdır.

Dış görünümü itibariyle Tuber  melanosporuma benzer,Kokusu ona göre daha azdır. İç kesiti açık kahverengi-beyaz damarlı birgörüntüye sahiptir. Mayıs-Ağustos sezonunda çıkar. Dünyada en çok tüketilen trüf mantarıdır.

 

Üste Git
  • TrufflesTurkey: YouTube sayfamızdan Eğitim Dokümanlarına Ulaşabilirsiniz 118 gün Önce
  • TrufflesTurkey: Yeni Sitemiz açılmıştır 140 gün Önce