+90 546 5460121

Adres: ÇUKUROVA | ADANA | TÜRKİYE

Telefon: +90 546 5460121 - Mail: info@ekincikulturmantari.com

TUBER AESTİVUM VİTT TRÜF SEZONU BAŞLADI

TUBER AESTİVUM VİTT TRÜF SEZONU BAŞLADI

PROJE BİLGİ

Tuber aestivum Vitt  Türkiye’de en fazla rastlanan trüf mantarı çeşididir. Hasat zamanı her yıl Mayıs-Haziran-Temmuz ayları arasında yapılmakta olup kıymetli ve talep gören bir trüf çeşitidir. Mayıs ayına girilmesiyle beraber Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunan tedarikçilerimiz tarafından toplanmaya başlanmış olup elinde Tuber aestivum Vitt  Trüf mantarı olan satmak veya almak isteyen üretici ve alıcılar bize ulaşmak için TIKLAYINIZ. [...]

proje detayı

Tuber aestivum Vitt  Türkiye’de en fazla rastlanan trüf mantarı çeşididir. Hasat zamanı her yıl Mayıs-Haziran-Temmuz ayları arasında yapılmakta olup kıymetli ve talep gören bir trüf çeşitidir. Mayıs ayına girilmesiyle beraber Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunan tedarikçilerimiz tarafından toplanmaya başlanmış olup elinde Tuber aestivum Vitt  Trüf mantarı olan satmak veya almak isteyen üretici ve alıcılar bize ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Tuber aestivum Vitt  Trüf Mantarı nedir ? 

ise genellikle sıcak iklim zonunun hakim olduğu İtalya, İspanya, Portekiz, Almanya’nın güneyi, Rusyanın Avrupa da kalan bölgesinde, Kuzey Afrika ve Kaliforniya’da doğal olarak yetişmektedir. Türkiye’de bazı trüf türleri doğal olarak bulunmaktadır ve bunların arasında T.aestivum Vitt (Syn: T.uncinatum) türü en yaygın olanıdır.
Dış görünümü itibariyle T. melanosporuma benzer. Kokusu ona göre daha azdır. İç kesiti açık kahverengi-beyaz damarlı bir görüntüye sahiptir. Mayıs-ağustos sezonunda çıkar. Dünyada en çok tüketilen trüf mantarıdır.

Tuber aestivum03

Tuber Aestivum Vitt

BLACK SUMMER TRUFFLE (TUBER AESTIVUM)

Tuber Aestivum Vitt

 

Üste Git
  • TrufflesTurkey: YouTube sayfamızdan Eğitim Dokümanlarına Ulaşabilirsiniz 118 gün Önce
  • TrufflesTurkey: Yeni Sitemiz açılmıştır 140 gün Önce